« Travanj 2024 »

Škola Nazor domaćin općinskog LiDraNa 2024.; dva rada predložena za državnu razinu
Autor: Zoran Njegovan, 1. 3. 2024.

Škola Nazor bila je domaćin općinske razine Smotre literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva – LiDraNo 2024. Kreativni Nazorovci bili su zastupljeni u svim natjecateljskim kategorijama tako da uspjeh plasiranja na županijsku razinu nije izostao! Krenimo redom… U kategoriji novinarskog stvaralaštva na višu razinu upućeni su radovi osmaša - Fiore S. („U koju ćeš srednju“; „Što bi danas rekla Zagorka“), Maje M. („Ljepota svijeta u različitosti“) te Jakova B. („Huligani oko nas“), svi mentorice Dejane Tavas. Školski list Galeb također putuje na višu razinu, a ovogodišnji urednici pod mentorstvom Zorana Njegovana jesu petaši Ian S. i Vid S.

U kategoriji dramskog stvaralaštva Nazorovci će na županisjkoj Smotri biti zastupljeni u obje kategorije, tj. pojedinačnih (osmašica Nicole H. s interpretacijom „Mirele“ V. Biti / mentorica Dejana Tavas) i skupnih nastupa (dramska družina mentorice Martine Jadreško izvodeći „Različitosti“ I. Marinić u sastavu Letizia S.-S., Luna J., Matija L., Laura R., Paola J., Marijeta B., Dominik B., Aurora P. J., Mia T., Ema Č., Ema P., Zdena J.).

Dana 28. veljače održana je županijska razina Smotre, a škola domaćin bila je pulska osnovna škola Monte Zaro. Veliki uspjeh postigli su novinarski radovi osmaša Maje M. i Jakova B. koji su predloženi za državnu razinu! Čestitke!