Obilježen Međunarodni dan spavanja
Autor: Zoran Njegovan, 17. 3. 2023.

Dana 17. ožujka Nazorovci su na inicijativu Vijeća učenika obilježili Svjetski dan spavanja kako bi apelirali na važnost sna za ljudsko zdravlje.

Tim su povodom naši učenici u školu došli prigodno odjeveni u pidžame, a pojednici su u školske klupe ponijeli i svoje omiljene plišance, dekice i ukrasne jastučiće. Svaki je razred birao najsimpatičnije spavaće izdanje uz prigodne nagrade, a odabrane su i najbolja priča i pjesma na temu „Moj najluđi san“ - pobjedničku priču napisao je Ivan R. (2. b) dok je autorica pobjedničke pjesme Marjeta B. (4. a). Predstavnici Vijeća učenika u svakom su razredu prezentirali rezultate ankete o spavanju provedene među svim učenicima škole.

Spavanje je osnovna ljudska potreba te je kvalitetan san ključan za zdravlje našeg cjelokupnog organizma. Spavanje je, poput fizičke aktivnosti i zdrave prehrane, važno za regulaciju metabolizma kod djece. Loša kvaliteta sna može utjecati i na našu pažnju, pamćenje i učenje, a nedostatak sna povezan je s brojnim psihološkim problemima poput depresije, anksioznosti i psihoze.

Marina Ružić