Škola Nazor domaćin Županijskog natjecanja iz francuskog jezika
Autor: Zoran Njegovan, 9. 3. 2023.

U četvrtak 9. ožujka 2023. naša je škola bila domaćin Županijskog natjecanja iz francuskog jezika za učenike osnovnih i srednjih škola. U kategoriji Osnovne škole (lista B) 1. mjesto osvojila je učenica 8. razreda Talijanske osnovne škole Buje– Scuola elementare italiana “Edmondo De Amicis“, Buie,  Iva U., pod mentorstvom profesorice Helene Brešić. U kategoriji Gimnazije – početnici (lista B) 1. je mjesto osvojio učenik Gimnazije Pula, Mihael M., pod mentorstvom profesora Marka Kalčića. U kategoriji Strukovne škola (lista D) 1. je mjesto osvojila učenica Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula, Ana K., pod mentorstvom profesorice Marine Šebešćen. Čestitamo učenicima i njihovim mentorima na uspjehu! U prigodnom programu dobrodošlice naši su se učenici pokazali kao izvrsni domaćini. Recitaciju “Viens en France, enfant lointain” (Alain Bosquet) izveli su David P., Laura R., Ian S. (4. a), Sara G., Teo P., Emanuel P., Emanuel R., Nina R (4. b). Plakat dobrodošlice izradili su Emma M., Letizia P. (5. a), Roko Amando L. i Mathis Nicolas S.C. (5. b), a u glazbenom dijelu sudjelovali su Mihael U. (6. b), Anastazja S. i Karlo D. (7. b).

Čestitamo svim natjecateljima, a najboljima želimo puno uspjeha u daljnjem natjecanju!

Félicitations à tous!

prof. Bojana Njegovan