« Ožujak 2024 »

Nazorovci briljirali na županijskim natjecanjima!
Autor: Zoran Njegovan, 20. 3. 2012.

Učenici naše škole pokazali su zavidna znanja na različitim poljima nedavno održanih natjecanja, a rezultati govore sami za sebe - osmašica Maja Č. osvojila je prvo mjesto na županijskom natjecanju osnovnih škola iz biologije (mentorica prof. Snježana Ristin), osmaš Toni Š. prvo mjesto iz poznavanja talijanskog jezika (mentor prof. Bojan Burić), osmaš Eugen J. prvo mjesto iz poznavanja francuskog jezika (mentorica prof. Branka Grzunov), petaš Mario L. treće mjesto iz informatike (mentor prof. Ares Starčić) te Eugen S., također petaš, treće mjesto iz tehničke kulture (mentorica prof. Vanja Vekić)!

Nazorovci su uspjehe nanizali i u sportskim (županijskim) natjecanjima – sjajni rukometaši (u sastavu Dino B., Amir B., Andrea K., Luka S., Luka S., Toni Z., Deni Z., Luis M., Ivan S.-C., Damjan H.) osvojili su visoko drugo mjesto, a stolnotenisači (Tin M., Luis M., Marcus M., Matia P.) poslije rutinskog osvajanja gradskog (općinskog) natjecanja nisu uspjeli ponoviti isti uspjeh te su u vrlo jakoj konkurenciji zauzeli šesto mjesto. Voditeljica obje ekipe bila je prof. Bojana Bolković.

Ponovno se ime naše škole našlo na popisu odabranih i najboljih koji su predloženi za državnu Smotru literarnog, dramskog, novinarskog i filmskog stvaralaštva – LiDraNo 2012. Naši su se učenici okušali u svim kategorijama osim radijskih emisija, a na državno natjecanje izravno se plasirala sedmašica Michaella M. s kazivanjem pjesme „Ribareva Jana“ (mentorica prof. Maja Stanković); za istu čast predloženi su i školski list „Galeb“ (mentor prof. Zoran Njegovan) te novinarski rad osmašice Josipe T. - „Dvije strane Hrvatske“ (mentorica prof. Dejana Tavas).

Spomenimo i učenike koji će predstavljati našu školu na predstojećem Novigradskom proljeću – osmašice Ema S., Suzana L., Monika D.i Vanesa Ž. te sedmaši Matia P., Sandi P. i Janja V..

Čestitke svim sudionicima natjecanja, a učenicima plasiranim na državnu razinu želimo sreću u osvajanju novih naslova!