Vijesti iz škole
SPORTSKA DOGAĐANJA RUJAN/LISTOPAD
Autor: Ina Venier, 29. 10. 2009.

PLIVAČKO NATJECANJE OSNOVNIH ŠKOLA GRADA ROVINJA

Povodom Hrvatskog Olimpijskog dana, 10. 09. 2009. godine, na Gradskom bazenu Delfin, održano je Plivačko natjecanje osnovnih škola Grada Rovinja u plivanju.

KROS „prof. GUERINO SOŠIĆ“

U ponedjeljak, 26. 10. 2009. godine održan je tradicionalni kros „prof. Guerino Sošić“. Kros je održan u Parku prirode Zlatni rt u Rovinju.

SPORTSKA DOGAĐANJA RUJAN/LISTOPAD 2009./2010.

Povodom Hrvatskog Olimpijskog dana, 10. 09. 2009. godine, na Gradskom bazenu Delfin, održano je Plivačko natjecanje osnovnih škola Grada Rovinja u plivanju. Učenici naše škole su i ove godine nastupili u velikom broju i u ekipnoj konkurenciji zauzeli izvrsno 2. mjesto.

Na natjecanju se plivala samo jedna disciplina, 50 m slobodno, a natjecanje je bilo ekipno.

Ako uzmemo u obzir da su plivačku ekipu prvoplasiranog činili uglavnom plivači natjecatelji, a u našoj ekipi su bila samo 4 plivača natjecatelja (od toga troje iz nižih razreda) moramo biti više nego zadovoljni plasmanom i čestitati svim natjecateljima na trudu i uspjehu.

KROS „prof. GUERINO SOŠIĆ

U izrazito jakoj konkurenciji osnovnih škola (cca. 240 natjecatelja), naši su učenici vrlo dobro istrčali zadane dionice i u ekipnoj konkurenciji zauzeli 3. mjesto.

Od individualnih uspjeha moramo istaknuti trećaša Leona Trošta, koji je usprkos padu na samom startu i ranjenoj ruci vrlo uspješno nadoknadio nedostatak i osvojio zlato.

Zlato je osvojila i osmašica Stjepana Anđelović.  U sedmim razredima su na postolju stajali srebrni David Mihajlović i brončani Vit Pitzmos. Brončana je bila i trećašica Ivana Matijević.

Na krosu je sudjelovala i naša ravnateljica Suzana Poropat Božac, koja je najuspješnijima dodijelila medalje.