« Travanj 2024 »

Nulta sjednica DGV - izabran "Mladi gradonačelnik"
Autor: Zoran Njegovan, 2. 10. 2012.

Jučer je u prostorijama gradske vijećnice održana „nulta sjednica“ Dječjeg gradskog vijeća na kojoj su mali vijećnici s koordinatoricama, učiteljicom Dejanom Tavas i školskom psihologinjom Rominom Curto, izabrali „dječjeg gradonačelnika“.

Na samom početku sjednice rovinjski gradonačelnik Giovanni Sponza ohrabrio je budući rad Dječjeg gradskog vijeća istaknuvši kako djeca uvijek imaju zanimljive i korisne ideje koje valja uvažavati, a to je samo potvrda da se dječje mišljenje i participacija mladih u Gradu poštuju te da prijedlozi, ideje, projekti i programi koje će provoditi DGV imaju veliku podršku Grada, ali i šire zajednice.

Kandidati za gradonačelnika/icu morali su prisutnim vijećnicima iznijeti svoje programe u kojima daju konkretne prijedloge za poboljšanje sadržaja grada te ukazati na probleme koji muče mlade u Rovinju. Za funkciju gradonačelnika prijavilo se 7 kandidata; bilo je tu riječi o ekologiji, sportu, prijateljstvu i mjestima za druženje, a od naših učenika svoju je kandidaturu vrlo uvjerljivo i sadržajno predstavio šestaš Muhamed K. Ipak, nakon tri kruga glasovanja natpolovičnu većinu dobio je Maurizio I., učenik OŠ Jurja Dobrile.

Čestitamo izabranom gradonačelniku, a svim mladim vijećnicima želimo puno sreće i uspjeha u budućem radu!