« Travanj 2024 »

Predblagdanski koncert OGŠ
Autor: Zoran Njegovan, 12. 12. 2012.

Poslije fantastičnog koncerta naših harmonikaša na red je došao i tradicionalni predblagdanski koncert svih odjela OGŠ – tako su u utorak 11. prosinca u rovinjskom MMC-u nastupili sljedeći učenici: Zbor OGŠ „Gle igre li krasne“ iz opere „Čarobna frula“ W. A. Mozarta; Antea H. (2. r., gitara) „Andante“ F. Carullija; Matej K. (3. r., harmonika) „Etida u F duru“ C. Czernya; Quinn Lee F. (3. r., glasovir) „Divlji jahač“ R. Schumanna; Federico Š. (3. r., saksofon) u pratnji Borisa Licitara na glasoviru - „Les feuilles mortes“ J. Preverita i J. Kosma; Luka G. (4. r., gitara) „Andante“ F. Carullija; Karlo K. (3. r., harmonika) „Etida u C duru“ C. Czernya; Gala J. (3. r., glasovir) „Sonatina op. 36 br. 1 – I. st.“ M. Clementija; Lucija Ć. (4. r., gitara) „Every day blues“ M. Lončara; duet harmonika Kristian A. i Diego R. (4. r.) „Brza rijeka“ V. Jaaskelainena; Antonela B. (2. r., glasovir) „Etida op. 599 br. 11 u G duru“ Czerny-Germera; Mihael Č. (5. r., gitara) „Giuliante op. 48 tempo di minuetto, finale“; Filip K. (6. r., harmonika) arija iz opere „Šiš-miš“ J. Strausa; Đeni O. (3. r., glasovir) „Etida op. 37 br. 3 u G duru“ H. Lemoinea; Judita V. (5. r., gitara) „Un dia de novembre“ L. Browera; duet harmonika Stefani M. i Filip K. (6. r.) „La paloma“ S. Yardiera; Laura V.  (4. r., glasovir) „Pjesma kosača“ R. Schumanna; Keti K. (6. r., harmonika) „Boure“ J. S. Bacha; Danijela P. (5. r., glasovir) „Etida br. 3 op. 849“ C. Czernya; Zlata S.  (5. r., glasovir) „Etida br. 1 op. 32“ H. Bertinija; glasovir četveroručno Danijela P. i Zlata S. (5. r.) „Tyrolean“ L. Godowskya.

Program su pripremili učitelji OGŠ - Ljudmila Cvek, Domagoj Terzić, Tatjana Mirkić, Ester Knezović, Teodora Dimitrov, Ivan Šuran, Ivana Volf i Boris Licitar, a pored glazbenog repertoara svoja su recitatorska umijeća pokazale osmašice Aleksandra P., Michaella M. i Maja V. dok je program u cjelosti vodio osmaš Tin M.