« Travanj 2024 »

Škola Nazor domaćin općinskog LiDraNa
Autor: Zoran Njegovan, 4. 2. 2013.

Naša je škola proteklog četvrtka bila domaćin općinskog natjecanja ovogodišnjeg LiDraNa. Općinska smotra okupila je najkreativnije osnovnoškolce Rovinja, Kanfanara i Žminja te rovinjske srednjoškolce u pet natjecateljskih kategorija.

U kategoriji pojedinačnih scenskih točaka nastup na županijskoj smotri izborile su učenice naše škole – Nikka Brajković (4. r., PŠ Mondelako) s pjesmom „Recept za ukusan proljetni dan“ Nade Iveljić te Aleksandra Pavlović (8. r.) s „Nestašnom crtom“ Dubravke Ugrešić. U kategoriji skupnih scenskih nastupa dalje idu učenici OŠ Jurja Dobrile (Filip Radetić, Viktor M. Puhar, Karla Sertić, Martina Brumnić, Inga Nikolovski, Nataša Cupač, Petar Ivanović) s originalnom „nijemom“ točkom „Odbojka na pijesku“. U kategoriji samostalnih novinarskih radova odabrana su dva naslova naše sedmašice Antonije Precali – „Treba li nam zdravstveni odgoj“ te „Život – san ili stvarnost“. Od literarnih radova za županijski Lidrano izabrano je pet od ukupno dvadeset pristiglih - žminjsku OŠ Vladimira Gortana predstavljat će učenici Eduard Pucić (5. r.) s radom „Moja susedica“, Antea Hrelja (7. r.) s radom „Svijetlim u sobi siromašne obitelji“ te Gian Luca Braus (8. r.) s radom „Rano sunce u šumi“ dok će našu školu predstavljati petaši Laura Mrvelj (5. r.) s radom „Nije lako imati deset godina“ i Joshua Lee Fletcher s radom „Dodir topline“.

Učenici srednjih škola sudjelovali su na ovogodišnjem općinskom LiDraNu samo s literarnim radovima, a odabrani su: "Žminjska dica" Vanese Damijanić (2. r. Strukovne škole Eugena Kumičića Rovinj), "Tigrove su oči poput mojih" Mande Jergović (2. r. SŠ Zvane Črnje Rovinj) te "Ljubavna priča" Hidaete Kenjar (4. r. SŠ Zvane Črnje Rovinj).

Od školskih listova na županijsku razinu ponovno ide list naše škole – „Galeb“.