« Travanj 2024 »

Učenici Dvojezične gimnazije Borta gosti škole Nazor
Autor: Zoran Njegovan, 18. 9. 2013.

Dana 17. i 18. rujna naša je škola bila domaćin gostima iz Austrije, točnije učenicima Dvojezične gimnazije Borta iz istoimenog mjesta u austrijskoj pokrajini Gradišće (Burgenland). Gimnaziju koja ove godine slavi 21 godinu postojanja pohađa 250 učenika od čega je polovica u hrvatskim razredima.

Dvadeset i dvoje učenika osnovnoškolske dobi u pratnji tamošnjih učiteljica hrvatskoga jezika Silke Billisics i Therese Becha imalo je priliku razgledati našu školu te prisustvovanjem nastavi hrvatskoga jezika, povijesti, tehničke kulture i biologije iz prve ruke iskusiti kako izgleda redovna nastava u matičnoj zemlji, ali i čuti „živi jezik“ u svakodnevnoj uporabi; osobito poučno bilo je i kratko predavanje ravnateljice Suzane Poropat-Božac o povijesti jezika i čakavskom narječju, a na opće oduševljenje gostiju mogla se čuti i interpretacija suvremene čakavske poezije. Gosti su bili oduševljeni ljepotom stare školske zgrade, njezinim bogato ukrašenim hodnicima, ljubaznošću učenika i osoblja te općenito pedagoškim načinom rada. Našim novim prijateljima uručen je i školski list „Galeb“ te Nazorov glazbeni cd „Tvoja staza“, tako da smo uvjereni da će se dobar glas naše škole daleko čuti.