« Travanj 2024 »

FIESTITA LATINA - koncert gitarističkog odjela glazbene škole
Autor: Zoran Njegovan, 15. 11. 2013.

U utorak 12. studenoga u prostorijama glazbene škole održan je koncert latinoameričke i španjolske glazbe za gitaru - FIESTITA LATINA, a brojnoj su se publici predstavili učenici gitarskog odjela u dobi od osam do petnaest godina.

Okupljeni su imali prilike uživati u širokom rasponu glazbe, od one s početka sedamnaestog stoljeća  pa sve do suvremenih kompozicija. Osim autorskih skladbi na programu se našlo i niz tradicionalnih latinoameričkih pjesama prerađenih za dvije gitare. Posjetitelji su s budnošću pratili svaku numeru i aplauzima nagrađivali svakog izvođača.

Nastupili su: Anja K., Valentino S.-S., Boris R. (2. razred); Lucija J., Giovanni U. M., Matija M., Tea P. (3. razred); Vid B. (4. razred); Lucija Ć., Luka G., Ivan Luka M., Katja P., Matteo V. (5. razred); Alessio G., Leonardo Max G., Judita V. (6. razred). Osim gitarista koje su pripremili učitelji gitare Dino Kalčić i Domagoj Terzić, stihove F. G. Lorce (La Guitarra) kazivala je Nikka B., učenica 5. b razreda naše škole.

Gost večeri bio je Nino A., učenik 3. razreda srednje glazbene škole I. M. Ronjgova iz Pule, koji je za kraj veličanstvene glazbene večeri izveo poznatu Sonatinu u A-duru španjolskog skladatelja F. M. Torrobe.