« Travanj 2024 »

Hrvoje Kovačević – tajna uspješnog pisanja
Autor: Zoran Njegovan, 21. 11. 2013.

Ovogodišnji gost tradicionalnog književnog susreta povodom Mjeseca hrvatske knjige bio je Hrvoje Kovačević, predstavnik hrvatskih pisaca mlađe generacije.

Iako je diplomirao arhitekturu te niz godina radio u marketinškoj agenciji, nakon mladalačkog uređivanja školskoga lista, crtanja karikatura, autorskoga rada na nekoliko animiranih i igranih filmova, Hrvoje Kovačević se od 2002. godine posvećuje profesionalnoj književnoj karijeri, pišući brojna djela za djecu, ali i odrasle. Autor je među mlađim čitačima najpoznatiji po seriji „mystery“ romana koje povezuje zajednička (ujedno i žanrovska) riječ iz naslova - „tajna“; do danas je izašlo čak jedanaest knjiga „tajni“, a među njima je svakako najpoznatija „Tajna crne kutije“ koja je ovjenčana književnom nagradom „Grigor Vitez“.

U zanimljivoj interakciji autora i učenika trećih, četvrtih i petih razreda razmjenjivala su se brojna zanimljiva pitanja i odgovori, dijelili korisni književni savjeti te nizale interesantne epizode i zgode vezane za autorov privatni život te profesionalni rad, razotkrivajući prisutnima korak po korak svu ljepotu književnog zanata kao i tajnu uspješnog pisanja…