PREDSTAVA: Voda je život
Autor: Zoran Njegovan, 12. 11. 2015.

Dana 12. studenoga našu je školu posjetila glumačka družina Kazališta Daska iz Siska koja je izvela zanimljivu multimedijalnu predstavu „Voda je život“. Bio je to poklon za sve učenike i učitelje koji su svojim idejama i marljivim radom na proteklim ekološkim projektima bili uspješni u izradi edukativnih materijala o vodi. Najmlađi Nazorovci s velikim su zanimanjem pratili moderno koncipiranu predstavu koja napetim zapletom i sretnim završetkom, a sve zahvaljujući glasnim dječjim odgovorima, na zanimljiv način prezentira temu očuvanja voda.

Oskar Znanjić (glumac Nebojša Borojević) nagrađivani je znanstvenik, spasitelj čovječanstva i specijalist za vodu koji živi i djeluje u 2115. godini u kojoj je voda apsolutno zagađena, a eko-sustav poremećen (nestale su mnoge biljne i životinjske vrste). Oskarov zločesti brat Otto Neznanjić prevarom ga vraća sto godina unazad, u 2015. godinu; hoće li se Oskar uz pomoć svojih suradnika snaći i ovdje pronaći rješenja za katastrofalne probleme u budućnosti Zemlje? Potičući učenike na aktivno sudjelovanje u predstavi, profesor Oskar na kraju uspješno spašava Zemlju od uništenja, prenoseći tajnu čarobne kapi, odnosno vode!

Petak je bio rezerviran za predavanje voditeljice Dječjeg kutka Hrvatskih voda i glavne urednice časopisa Hrvatska vodoprivreda - Marije Vizner. Naime, Hrvatske vode razvile su edukativni Dječji kutak s ciljem informiranja djece o važnosti voda, njihovoj zaštiti i poplavama; kroz slikovnice o navedenim temama, čitatelji slijede ugroženu neretvansku kornjaču Hrvoja (maskotu Dječjeg kutka Hrvatskih voda) upotpunjuju gradivo naučeno u školi te se upoznaju s Hrvatskim vodama i njenim djelatnostima.