Počeo Dječji tjedan!
Autor: Zoran Njegovan, 4. 10. 2016.

Uz poruku odraslima "Ljubav djeci cijelog svijeta" danas je na glavnom gradskom trgu započelo prigodno obilježavanje Dječjeg tjedna pod pokroviteljstvom Grada Rovinja te Saveza Društava „Naša djeca“. Sunčani dan i ove je godine privukao veliki broj rovinjskih mališana, njihovih učitelja, roditelja i sugrađana na najveću pozornicu na otvorenom – rovinjski glavni trg, odakle su najmlađi žitelji grada pjesmom, plesom, igrom te prigodnim crtežima i porukama odraslima započeli ovu hvalevrijednu manifestaciju koja promiče ljubav, toleranciju, nenasilje i brigu za svijet u kojem mladi odrastaju...

Naši su učenici i ove godine povodom Dječjeg tjedna mogli uživati u prigodnim predstavama – tako su nam prvi u goste (ponedjeljak) stigli glumci zagrebačkog Kazališta „Smješko“ sa zvanično najboljom ovogodišnjom dječjom predstavom „Moja obitelj i jedan jež“. U srijedu 5. listopada učenici nižih razreda osnovnih škola moći će uživati u predstavi „Grga Čvarak“ u produkciji „Scene Gorica“, a u četvrtak 6. listopada prvašićima će članovi pulskog Teatra „Naranča“  izvesti dječju predstavu "Pipo – čuvar prirode".

Spomenimo i to kako je Grad Rovinj i ove godine povodom Dječjeg tjedna darovao našoj knjižnici lektirne naslove.

U sklopu Dječjeg tjedna održana je i konstituirajuća sjednica Dječjeg gradskog vijeća, a u novom sazivu bit će prisutni sljedeći učenici naše škole - Leonarda A. (7. razred), Len D. L. (7. r.), Valentino S. S. (6. r.) i Leon S. P. (5. r.).