NAJAVA: Dječji tjedan (bez domaćih zadaća)
Autor: Zoran Njegovan, 1. 10. 2018.

Prvi tjedan u listopadu u znaku je djece, a ove godine počinje prvog dana mjeseca listopada i Danom djeteta. Savez društava Naša djeca i gradovi partneri različitim aktivnostima čine dječja prava vidljiva zajednici. Dječji tjedan obilježava se tradicionalno pod motom „Ljubav djeci prije svega”, a svake godine u fokusu je nova tema - ove godine to je veza djece i baštine.  Osim sportskih aktivnosti, naši će učenici u sklopu Dječjeg tjedna opet uživati u bogatom kazališnom i kino programu. Ovdje valja spomenuti i posjet rovinjskog gradonačelnika i najbližih suradnika našoj školi. U razgovoru s učenicima, gradonačelnik je upoznat s problemima školske zgrade, ali i brojnim željama – novom informatičkom učionicom, uređenom školskom igralištu, novim knjigama i ljepšim učionicama.

Povodom obilježavanja Dječjeg tjedna, odlučili smo od 1. do 5. listopada 2018. godine naše učenike osloboditi pisanja domaćih zadaća! Učenici su dužni izvršavati ostale školske obveze poput učenja, pisanja ispita, usmenog odgovaranja, vježbanja, čitanja lektire… Iznimno će učenici prvih razreda zbog učenja pisanja slova imati minimalnu zadaću.