Tjedan glazbe za mlade i Radost slikanja uz glazbu
Autor: Zoran Njegovan, 4. 4. 2019.

Nazorovi glazbenici i ove su godine sudjelovali na Tjednu glazbe za mlade u KD Vatroslav Lisinski u Zagrebu. U sklopu izvanučioničke nastave, učenici 4., 5. i 6. razreda Glazbenog odjela posjetili su izvedbu Igora Stravinskog „Žar ptica“. Orkestrom Zagrebačke filharmonije ravnao je maestro Tonči Bilić, a u ulozi pripovjedača vodio nas je proslavljeni baletni prvak, koreograf i pedagog Dinko Bogdanić. Koncertnom izvedbom pridružilo se i 250 plesača iz Škole suvremenog plesa Ane Maletić iz Zagreba. Tjedan glazbe za mlade utemeljen je 2005. godine; cilj svake koncertne izvedbe Tjedna glazbe jest stvaranje glazbenog doživljaja u velikoj koncertnoj dvorani uz profesionalni orkestar i dirigenta. Koncerti imaju edukativni karakter, a programi su izborom djela prilagođeni mlađoj publici.

Hrvatska glazbena mladež svake školske godine raspisuje natječaj za najuspješnije likovno ostvarenje inspirirano slušanjem glazbe. Ove godine radilo se o „Žaru ptica“ Igora Stravinskog, jednog od najvećih skladatelja 20. stoljeća. Svoje glazbene impresije učenici su mogli izraziti u svim željenim likovnim i grafičkim tehnikama, veličinama i materijalima. Članovi ocjenjivačkog suda su ugledni glazbenici, likovni umjetnici i pedagozi, likovni kritičari i publicisti. Na natječaj je pristiglo 283 uratka među kojima su za izložbu odabrani i radovi naših učenica Fiore S., Lee P., Grete M. i Mie P. Čestitke učenicama i njihovoj mentorici Tatjani Mirkić!