Edukativna akcija "Poštujte naše znakove"
Autor: Zoran Njegovan, 23. 9. 2019.

25. godinu zaredom Ministarstvo unutarnjih poslova u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja provodi edukativno-promidžbenu akciju „Poštujte naše znakove“ na početku školske godine. Nadležne ustanove i ove su godine pozvale vozače i roditelje da poštuju prometne propise i vode računa o sigurnosti djece i njihovu prijevozu jer tako mogu sačuvati živote najmlađih i spriječiti tragedije na prometnicama.

Učenike prvih razreda posjetili su predstavnici lokalne policije, HAK-a i Crvenog križa te ih upoznali s prometnim znakovima i pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu, ukazujući im na osnovne opasnosti te naglasivši važnost korištenja sigurnosnog pojasa u automobilu kao i obavezu vožnje na zadnjim sjedištima osobnog automobila. Učenici su aktivno sudjelovali u interakciji s gostima te na kraju predavanja na poklon dobili prigodnu slikovnicu i reflektirajući prsluk kojim će se u predstojeće jesensko i zimsko doba dodatno naglasiti prisutnost najmlađih u prometu.

Povodom Dana policije i nadolazećeg blagdana sv. Mihovila, koji se obilježava 29. rujna, rovinjska je policija dana 27. rujna na gradskom trgu održala Dan otvorenih vrata. Službenici PP Rovinj učenicima su predstavili rad prometne, kriminalističke i pomorske policije, odjel prevencije, interventnu policiju te službena vozila, opremu i uređaje koje koriste u svakodnevnom obavljanju dužnosti.