Nazorovi učitelji na NTC (Nurturing Talented Children) seminaru
Autor: Zoran Njegovan, 17. 2. 2020.

Grad Rovinj sufinancirao je pohađanje programa NTC sustava učenja za sve svoje odgojitelje, učitelje i ostalo stručno osoblje. Dr. Ranko Rajović, doktor interne medicine iz Novog Sada, autor je Nurturing Talented Children (NTC) sustava učenja, a područje kojim se bavi je neurofiziologija i njezina primjena u pedagogiji. Program odobren od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja sastoji se od tri stupnja edukacije – prvi stupanj održan je u rujnu 2019. godine, drugi dana 12. veljače 2020., dok se treći stupanj očekuje početkom svibnja. NTC sustav potiče razvoj vještina, znanja i emocija koje se vrlo često u današnje doba zaboravljaju i zapostavljaju radi ubrzanog načina života. Prilikom učenja po NTC metodi, djeca bolje razvijaju svoje motoričke sposobnosti, divergentno i asocijativno mišljenje kao i metajezično znanje,  kreativnost i empatiju dok učitelji mogu znatno bolje procijeniti vještine djeteta i aktivno promatrati njen/njegov napredak, razvijati nove strategije u nastavi i približiti se kognitivnoj razini pojedinog djeteta. Program također nudi razne tehnike i načine prepoznavanja darovitosti  djece, njihove karakteristike i putove k povećanju IQ-a, razvoja sposobnosti i stvaralačkog mišljenja; naglašava se značaj obitelji i šire društvene zajednice u razvoju darovite djece. NTC metoda učenja provodi se u 15 europskih zemalja.