Obavijest - ŠKOLA OD 25. SVIBNJA
Autor: Bojan Burić, 22. 5. 2020.

Poštovani  roditelji,

na temelju odluke MZO-a, od ponedjeljka  25. svibnja  2020. svi roditelji mogu poslati učenike razredne nastave u školu. Istovremeno se nastavlja  i nastava na daljinu za učenike koji  ne dolaze  u školu.  Izrađene  su nove Upute HZJZ, a na temelju toga i  Preporuke za organizaciju rada MZO-a.  Ovo su pravila za siguran boravak djece u školi:

- i  dalje je odvajanje jedne nastavne grupe od druge ključno za osiguravanje sigurnosti učenika.

-  roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, ako ih dovode, ne ulaze u školsku, zgradu osim u krajnjoj nuždi.

- učenici dolaze u školu deset  minuta prije početka nastave (8.00 sati), ne zadržavaju se ispred škole nego ulaze u školu  prema svojim učionicama. Prilikom ulaska u školu djeca prelaze preko  otirača za dezinfekciju  potplata obuće.

- prije ulaska u učionicu obvezno  je pranje ruku.

- učenici 3. i 4. razreda marendu imaju nakon 3. sata, zbog toga je nužno jesti  prije dolaska u školu.

- nastava Tjelesne i zdravstvene kulture, prema Uputa HZJZ-a, se  ne preporuča u zatvorenom prostoru, ali se i ne preporučuju aktivnosti na otvorenom prostoru koje uključuju  bliski  fizički kontakt.  Zbog  toga nije potrebno nositi opremu za TZK u školu.

- ne organizira se nastava DOD, DOP i  INA

- zbog nove organizacije rada učiteljice će dostaviti roditeljima nove rasporede

- učenici su dužni nositi pribor po rasporedu (više se ne smije ostavljati  stvari u školi).

- za učenike  koji i dalje nastavljaju nastavu na daljinu nije potrebno opravdavati izostanke.

-nije preporučljivo da roditelji ulaze u prostor škole pa se informacije i roditeljski sastanci mogu obaviti telefonskim putem ili videopozivom.

Želimo Vam svima uspješan nastavak

ravnatelj

Bojan Burić

Pod opšitnije možete preuzeti Upute HZZJZ-a i Nove preporuke MZO-a.