Obavijest - POČETAK NASTAVE
Autor: Bojan Burić, 3. 9. 2020.

Poštovani roditelji,
Pred nama je početak nove nastavne godine, koja ove godine nosi i dodatne zahtjeve prema svim sudionicima odgoja i obrazovanja.
Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijeli su Upute, te Modele i preporuke za rad koje možete preuzeti pod opširnije.
U nastavku teksta pripremili smo najvažnije upute za učenike i roditelje, a detaljnije upute učenici će dobiti prvog dana nastave.
Nastava u našoj školi održava se kao i do sada kontinuirano tokom cijelog dana (ujutro osnovna škola, popodne glazbena škola), prema Modelu A - nastava u školi.
Razredna odjeljenja će biti smještena u stalnoj učionici tako da će se kompletna nastava tog odjeljenja odvijati u njihovoj učionici osim TZK i informatike. (1.a, 1.b, 2.a, 2.b na drugom katu, 3.a, 3.b u prizemlju, 4.a, 4.b na prvom katu, a razredna nastava 5.a uč. solfeggia, 5.b uč.8, 6.a uč. 9, 6.b uč. 7, 7.a uč. 3, 7.b uč. 4, 8.r uč. 12).
Nastava započinje u 8 sati, a djeca ulaze u školu od 7:25 – 7:45 (niži razredi), od 7:45 – 8:00 (viši razredi). Kako imamo na raspolaganju samo jedan ulaz u zgradu, učenici po dolasku u školu dolaze do ulaznih vrata, pazeći na distancu, dezinficiraju obuću i ruke te odmah odlaze do svojeg razreda.
Kako u učionicama nije moguće održati socijalnu distancu od 2 metra, učenici viših razreda nositi će maske. Masku će također nositi u hodnicima. Višekratne maske za učenike naručio je Grad Rovinj(2 kom), te će biti podijeljene učenicima. Potrebno je da roditelji osiguraju masku za dijete za prvih par dana.
Udžbenici i radne bilježnice učenike će dočekati u učionicama u ponedjeljak, a revers koji će tada dobit potpisuje roditelj te se vraća razredniku. Učenici 6.ih i 8.og razreda dobiti će tablete, a učenici 5.ih i 7.ih razreda dobiti će ih kada budu isporučeni školi(tijekom rujna).
Nastava u ponedjeljak 7.9. bit će organizirana 4 sata (2 sata SR + 2 sata po rasporedu – bit će objavljen na web stranici škole). Učenici u ponedjeljak u školu donose prazne torbe, jednu bilježnicu i olovku radi zapisivanja informacija i rasporeda.
Kako se učenici pojedinih razrednih odijeljena ne smiju miješati, produženi boravak biti će organiziran samo za učenike 1. i 2. razreda. Ukoliko se Upute i Preporuke HZZJZ i MZO budu mijenjale, pokušati ćemo uključiti i druge razrede.
Marenda za učenike biti će organizirana od utorka, te će se učenici prvog dana prijaviti razrednicima za uključivanje, a ugovore će roditelji dobiti na potpis.
Nastava će biti organizirana u blok satima, kako bi se broj učitelja u jednom odijeljenu u danu sveo na minimum.
Roditelji kod kuće mjere tjelesnu temperaturu učenicima i vode o tome evidenciju, a u školu (kao i inače) šalju isključivo ZDRAVO DIJETE.
Ulazak roditelja u školu je dozvoljen samo uz najavu i dozvolu, te uz pridržavanje epidemioloških mjera. Za potvrde i sve što je potrebno, roditelji se moraju najaviti telefonski i sačekati na ulazu u školsku zgradu.
O načinima i terminima održavanja roditeljskih sastanaka i individualnih informacija informirati će vas razrednici.
Učitelji i stručni suradnici upoznati će učenike s detaljnijim higijenskim i epidemiološkim mjerama u školi (pravilna higijena ruku, održavanje socijalne distance, smjer kretanja u hodnicima, korištenje zahoda…), no i roditelji su dužni svoju djecu podučiti pravilnoj higijeni i epidemiološkim smjernicama koje se na njih odnose.
Ako je učenik bolestan i pokazuje simptome COVIDA- 19 roditelj je o tome dužan obavijestiti školu.

Ova će godina, kao i prošla, biti prepuna novih situacija i izazova, te molim za suradnju učenike i roditelje. O našem odgovornom ponašanju, ne samo u školi, ovisi koliko dugo ćemo nastavu održavati u školi a ne u virtualnom obliku.
Želim svima puno sreće i strpljenja u ovoj školskoj godini
ravnatelj,
Bojan Burić, prof