Obavijest povodom jesenskog odmora učenika
Autor: Bojan Burić, 29. 10. 2020.

Poštovani roditelji!

Približava nam se jesenski odmor učenika. U ponedjeljak 2. i utorak 3. studenog nema nastave, a učenici se na nastavu vraćaju u srijedu 4. studenog po redovitom rasporedu.

Kako se za ovih blagdanskih dana uobičajeno odilazi u posjete i van Rovinja, molim vas da se ponašate odgovorno, kako ste to činili i do sada, da nosite maskice, redovito perete ruke i držite distancu. Ove mjere omogućavaju nam da epidemiološka situacija kod nas u školi bude povoljna, te da možemo održavati nastavu bez maskica i u redovitom obliku, a ne on-line.

Podsjećam vas da redovito mjerite temperaturu vašoj djeci prije odlaska u školu i da o tome vodite evidenciju. Napominjem da u školu šaljete samo ZDRAVO DIJETE, ukoliko postoje simptomi zaraznih bolesti učenik ostaje kod kuće.

Naša škola smještena je u prelijepom dijelu grada, no ta lokacija ima svoje prednosti i mane. Najveći problem s kojim se susrećemo i vi i mi jest promet. Škola nema parkiralište niti prostor na kojemu bi se automobili mogli zaustaviti dok čekate svoje dijete. Uobičajena jutarnja gužva u gradu prije početka škole i posla kod nas je još više vidljiva jer do škole vodi tek jedna uska cesta. Ona obuhvaća tri ulice (ulica Del Vescovo, Marco Garbin i De Amicisa) u kojima je zabranjeno parkiranje i zaustavljanje. Zaustavljanjem i parkiranjem prekida se normalan prometni tok i onemogućuje se kretanje, kako stanarima tako i drugim vozačima. Policijski službenici su u posljednje vrijeme djelovali preventivno na ova kršenja prometnih propisa. Stoga vas molim da povedete računa o tome kada dovodite djecu u školu i kada ih odvodite kući.

Bojan Burić, prof.