DANAS: Međunarodni dan dječjih prava
Autor: Zoran Njegovan, 20. 11. 2020.

Jedna posebnost naše škole jest da učenici mogu pohađati Građanski odgoj i obrazovanje kao izvannastavnu aktivnost. Ove godine pod vodstvom učiteljice Dubravke Burić naši su učenici tako sudjelovali u online seminaru Dječja participacija u javnim politikama i odlučivanju u organizaciji Dječjeg kreativnog centar DOKKICA, a sve povodom obilježavanja Međunarodnog dana dječjih prava. Učenici šestih razreda webinar su popratili iz svojih učionica kao dio velike publike i tako stekli novo iskustvo. Na webinaru su govorile dr. sc. Ivana Borić i dr. sc. Arijana Mataga Tintor, članice Savjetodavnog odbora za dječju participaciju Ureda UNICEF za Hrvatsku, autorice brojnih znanstvenih i stručnih radova o dječjoj participaciji te Smjernica za kvalitetnu participaciju djece u javnim politikama i odlučivanju. Cilj samog webinara bio je osvrnuti se na istraživanje o stanju dječje participacije u Hrvatskoj te prodiskutirati o mogućnostima boljeg razumijevanja i kvalitetnije primjene dječje participacije. Unatoč naizgled zahtjevnoj i nerazumljivoj tematici, našim učenicima se kroz praktične primjere približila tematika te su bili jako zadovoljni njezinom primjenom na satu GOO.