Nazorovci za učenike Siska
Autor: Zoran Njegovan, 19. 3. 2021.

Nakon razornog potresa koji je zahvatio područje Banije krajem prosinca 2020. godine, razrednice Ina Venier (7. a) i Daniela Gliha Zovich (7. b) željno su iščekivale početak škole kako bi s učenicima sedmih razreda pokrenule humanitarnu akciju za pomoć školama pogođenih potresom. Razrednice su tako kontaktirale kolegu Bojana Iličića, pokretača akcije „Učitelji za učitelje Petrinje“, te nestrpljivo čekale povratnu informaciju koja ih je povezala s razrednicom 6. a razreda OŠ Braće Ribar Sisak - Marinom Š.B.

U daljnjem dogovoru s razrednicom pokrenuta je akcija za prikupljanje školskog pribora koji je učenicima bio najpotrebniji. Osim slaganja poklon paketa, učenici 7. b napisali su i pismo podrške razredu, a učenici 7. a pismo za svakog učenika 6. a razreda iz Siska. Ponosni smo na naše sedmaše koji su uložili mnogo truda i ljubavi u pisanju pisama i sastavljanju paketa vodeći brigu o tome je li paket za djevojčicu ili dječaka te kako bi svaki učenik dobio podjednaku količinu školskog pribora. Uz pomoć ravnatelja Bojana Burića naručen je ukrasni papir i kutije kako se sadržaj paketa ne bi oštetio prilikom transporta i kako bi svaki učenik dobio vlastiti paketić. Naravno, Nazorove razrednice pripremile su i malo iznenađenje za razrednicu Marinu koja je nesebično brinula o svojim učenicima.

Želja svih Nazorovaca bila je ovom humanitarnom akcijom prijateljima u Sisku izmamiti osmijeh na lice kako bi bar na trenutak zaboravili na strah, neizvjesnost i probleme koji su ih zadesili te im pokazati kako nisu sami. Ovim putem zahvaljujemo svim roditeljima na donacijama, učenicima na njihovom velikom trudu, kolegi Bojanu Iličiću na povezivanju, ravnatelju naše škole te ravnateljici Dajani Medić iz rovinjskog Crvenog križa koja je organizirala dostavu svih donacija direktno u OŠ Braće Ribar u Sisku.