Obavijest - ORGANIZACIJA NASTAVE
Autor: Bojan Burić, 2. 9. 2021.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

na početku školske godine želim vas obavijestiti o nekim uputama i preporukama kojih ćemo se pridržavati, kako bi nam boravak u školi protekao bez većih poteškoća i kako bismo svi mi što više školske godine proveli upravo u školi.
Pod opširnije možete preuzeti upute koje je izdao HZZJZ.
Detalje će učenici dobiti od svojih razrednika i stručne službe, a neke opće informacije su sljedeće:
• Nastava u našoj školi održava se kao i do sada kontinuirano tokom cijelog dana (ujutro osnovna škola, popodne glazbena škola) kao nastava u školi.
• Razredna odjeljenja će biti smještena u stalnoj učionici tako da će se kompletna nastava tog odjeljenja odvijati u njihovoj učionici osim TZK i informatike. (1.a, 1.b, 2.a, 2.b na drugom katu, 3.a, 3.b na prvom katu, 4.a, 4.b u prizemlju, a  predmetna nastava 5.a uč. 9, 5.b uč. solfeggia, 6.a uč. 3, 6.b uč. 8, 7.a uč. 10, 7.b uč. 7, 8.a uč. 12, 8.b uč 4).
• Nastava započinje u 8 sati, a djeca ulaze u školu od 7:35 – 7:55. Kako imamo na raspolaganju samo jedan ulaz u zgradu, učenici se po dolasku u školu ne zadržavaju ispred zgrade niti se grupiraju. Dolaze do ulaznih vrata, pazeći na distancu, dezinficiraju obuću i ruke te odmah odlaze do svojeg razreda.
• U dogovoru s osnivačem i lokalnim stožerom, maske će učenici viših razreda nositi isključivo u zajedničkim prostorijama i kod miješanja s učenicima drugih razrednih odjela (izborna, dodatna i dopunska nastava, slobodne aktivnosti…). Učenici nižih razreda neće nositi maske.
• Nastava u ponedjeljak 6.9. bit će organizirana 4 sata (2 sata SR + 2 sata po rasporedu – bit će objavljen na web stranici škole u petak 3.9.).
• Produženi boravak biti će organiziran za učenike 1., 2. i 3. razreda. Ukoliko nam mogućnosti budu dozvoljavale, pokušati ćemo uključiti i učenike 4. razreda.
• Marenda za učenike biti će organizirana od utorka, kao i produženi boravak.
• Roditelji kod kuće mjere tjelesnu temperaturu učenicima i vode o tome evidenciju, a u školu kao i inače šalju isključivo ZDRAVO DIJETE. U slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu, već se javljaju razrednici i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Učenik ne dolazi u školu ako ima simptome zarazne bolesti koje se prenose uobičajenim socijalnim kontaktom (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje) ili ima izrečenu mjeru samoizolacije.
• O terminima održavanja roditeljskih sastanaka i individualnih informacija informirati će vas razrednici.
• Učitelji i stručni suradnici upoznati će učenike s detaljnijim higijenskim i epidemiološkim mjerama u školi (pravilna higijena ruku, održavanje socijalne distance, smjer kretanja u hodnicima, korištenje zahoda…), no i roditelji su dužni svoju djecu podučiti pravilnoj higijeni i epidemiološkim smjernicama koje se na njih odnose.
• Prilikom sumnje na povišenu tjelesnu temperaturu te pojave akutnih simptoma zarazne bolesti (npr.kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, proljev, povraćanje) potrebno je djetetu u školi izmjeriti tjelesnu temperaturu. Ako razviju simptome bolesti COVID-19 tijekom boravka u ustanovi, učitelji odmah obavještavaju roditelje, koji u najkraćem roku trebaju doći po dijete.

Pred nama je još jedna godina u kojoj se prije svega moramo naoružati strpljenjem i paziti na svoje bližnje i sebe. Izazova sigurno neće manjkati, ali znam iz iskustva da ukoliko surađujemo, ne postoji problem koji ne možemo riješiti

Želim svima puno sreće i u ovoj školskoj godini
ravnatelj,
Bojan Burić, prof