Uz Svjetski dan učitelja i Dječji tjedan...
Autor: Zoran Njegovan, 5. 10. 2021.

Danas je u našoj školi obilježen Svjetski dan učitelja na drugačiji način; osim prigodne posjete delegacije Grada, učenici su također odlučili doprinijeti obilježavanju ovog datuma te je tako organizirana aktivnost pod nazivom „Tko kaže da je učiteljima lako?“, a u sklopu koje su učenici šestih, sedmih i osmih razreda iskušali kako je to biti učitelj na jedan sat. Njih čak 42 odvažilo se stati u „cipele“ učitelja i održati nastavni sat. Učenici su se vrijedno pripremali, napisali pisane pripreme i hrabro održali nastavne satove. Učitelji su uživali u satovima svojih učenika, dok su učenici iskusili dobre, ali i izazovne strane učiteljske profesije.

pedagoginja Marina Ružić

U sklopu istoimene manifestacije, rovinjska „Kuća o batani“ organizirala je u školskoj dvorani za sve učenike razredne nastave natjecanje u „starim igrama“ pa su tako Nazorovci mogli pokazati svoje vještine u igrama za djevojčice (lijepi kipići, lutke od dronjaka, školica) te igrama za dječake (sakrij ruku, buòsolo, karijola). Od zajedničkih igara zaigrala se balena trči, sakrij se, čučni i reži.

Školska dvorana bila je pozornica i predstavi Tri sestre Teatra Naranča iz Pule u kojoj su uživali učenici razredne nastave. Učenici prvih i drugih razreda posjetili su i rovinjsko kino gdje su pogledali animirani film „Nevjerojatna priča o divovskoj kruški“, a osmaši su osmislili pravo školsko kino koje je uz film "Ispovijest nevidljive djevojke" nudilo pizzu i grickalice!

Pisane tragove ostavili su svi učenici razredne nastave oslikavanjem školskog igrališta kredom te izradom prigodnih plakata na temu „biti dijete“ koji su potom krasili ulice Rovinja.

Zanimljive tematske radionice imali su naši učenici u sklopu izložbe „Potonuli brodovi“ u Zavičajnom muzeju Grada Rovinja putem kojih su upoznali bogatu pomorsku povijest i tradiciju našega kraja.