JAVNI POZIV - pomoćnici u nastavi
Autor: Bojan Burić, 9. 8. 2022.

Tekst javnog poziva dostupan je pod opširnije.

REPUBBLICA DI CROAZIA

OSNOVNA ŠKOLA VLADIMIRA NAZORA

SCUOLA ELEMENTARE «VLADIMIR NAZOR » ROVINJ – ROVIGNO

Edmonda de Amicisa 31, 52210 Rovinj

Tel: 052-811-271, 814-176 Fax:052/814-176

e-mail: ured@os-vnazora-rovinj.skole.hr

www.os-vnazora-rovinj.skole.hr

KLASA: 112-01/22-01/07

URBROJ: 2171-01-17-01-22-1

Rovinj, 09. kolovoza 2022.

za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju

U sklopu projekta „PUNa torba zajedništva“  koji se provodi u okviru instrumenta  „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza V.“ temeljem poziva UP.03.2.1.07 Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.,

Osnovna škola Vladimira Nazora - Scuola elementare „Vladimir Nazor“ kao partner u projektu raspisuje

za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju

Radno mjesto:  POMOĆNIK/CA U NASTAVI

Broj traženih osoba: 5

• Mjesto rada: Osnovna škola Vladimira Nazora, Rovinj - Scuola elementare „Vladimir Nazor“, Rovigno

R.br.

Naziv škole i sjedište

Razred 2022/2023

Traži se uključivanje:

Broj sati tjedno

1.

1. r

2.

1. r

3.

5. r

4.

5. r

5.

7. r

pomoćnika u nastavi za jednog učenika

• Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme za školsku godinu 2022/2023.

UVJETI:

• Pomoćnik u nastavi mora biti osoba koja ima minimalno četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje,
  • Protiv te osobe nije pokrenut kazneni postupak,
  • Dodatno uz prethodno navedene uvjete, stručni komunikacijski posrednik još mora imati završenu edukaciju te stečene kompetencije za taj posao, te je obvezan prilikom selekcije isto i dokazati poslodavcu.

OPIS POSLOVA:

Osnovna je zadaća pomoćnika u nastavi pružati neposrednu potporu učeniku s teškoćama u razvoju tijekom odgojno-obrazovnog procesa u zadacima koji zahtijevaju komunikacijsku, senzornu i motoričku aktivnost učenika, u kretanju, potporu u svakidašnjim nastavnim, izvannastavnim i izvanučioničkim aktivnostima. Poslovi pomoćnika u nastavi su: pomoć u komunikaciji i socijalnoj uključenosti, pomoć u kretanju, pomoć pri uzimanju hrane i pića, pomoć u obavljanju higijenskih potreba, pomoć u obavljanju školskih aktivnosti i zadataka, suradnja s učiteljima/nastavnicima te vršnjacima učenika u razredu te poslovi specifični za funkcioniranje pojedinih učenika ili skupine učenika.

S kandidatom/kandidatkinjom izabranom za pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju sklopit će se pisani ugovor o radu u trajanju od rujna 2022. godine do lipnja 2023. godine kojim će se definirati međusobna prava i obveze.

U prijavi na poziv kandidat/kandidatkinja treba navesti osobne podatke (ime i prezime, adresu stanovanja, broj telefona i mobitela) te sve tražene priloge.

Uz prijavu kandidat/kandidatkinja dužni su priložiti sljedeće dokumente u izvorniku ili preslici:

• dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi),
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (presliku osobne iskaznice ili domovnice),
  • životopis,
  • rodni list,
  • uvjerenje o nekažnjavanju ne starije od 6 mjeseci,
  • elektronički ispis radne knjižice,
  • potvrdu ili certifikat o završenom programu edukacije za poslove pomoćnika u nastavi u minimalnom trajanju od 20 sati

Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici, a prije sklapanja pisanog ugovora kandidat/kandidatkinja će priložiti izvornik.

Rok za podnošenje prijava na javni natječaj je zaključno s 17. kolovoza 2022. godine.

Pisane prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz Javnog poziva podnose se isključivo preporučenom poštanskom pošiljkom na adresu Škole.

Prijavu je potrebno poslati s  naznakom „Javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju“.

Potpunom prijavom smatra se ona koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju te koja je vlastoručno potpisana.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane.

Natjecati se mogu i kandidati/kandidatkinje koji nemaju završen program edukacije za poslove pomoćnika u nastavi u minimalnom trajanju od 20 sati uz uvjet da isti završe prije početka rada. Svi izabrani kandidati obvezni su savladati program edukacije pomoćnika prije početka rada.

Edukaciju će organizirati Grad Poreč-Parenzo dana 29. i 30. kolovoza 2022. godine u prostorijama Pučkog otvorenog učilišta Poreč. Drugi dio edukacije u trajanju od 10 sati biti će održan nakon početka nastave i upoznavanja PUN sa učenicima i njihovim teškoćama, o čijem će se terminu pravodobno obavijestiti svi zainteresirani.

Kandidati koji su već završili program edukacije za poslove PUN/SKP trebaju dostaviti potvrdu kojom to dokazuju, te nisu obavezni pohađati edukaciju.

Zainteresirani za zaposlenje u više škola dostavljaju sve dokumente u sve škole, a u prijavi trebaju navesti škole po redoslijedu interesa.

Radni odnos sa školom će se zasnivati nakon provedenog selekcijskog postupka koje provodi odabrana škola.

Bojan Burić